One mo(n)th in Germany

22. october 2018 at 14:29 | Nauesin |  Deníček
Zdravím všech 5 a půl čtenářů blogu! (haha)

Přicházím poněkud pozdě s dalším možná trochu větším updatem. Od doby, kdy jsem se ozvala naposled se toho stalo poměrně hodně. Úspěšně jsem dokončila přípravný kurz němčiny (říkám úspěšně, ale výsledky ještě nemám. Úspěšně spíše ve smyslu, že jsem neumřela.) závěrečným testem, oficiálně mi začal školní rok, navštívili mě rodiče, byla jsem na Oktoberfestu a dokonce i zpátky v ČR.Všechno pěkně popořádku. Se závěrečným testem vás asi moc zatěžovat nebudu. Zkrátka a dobře trval asi 2,5 hodiny, nebyl až tak těžký a pořád tak nějak prokrastinuju s vyzvednutím výsledků, protože co kdyby. Jsem si ale na 70% jistá, že jsem ho zvládla a všechno je v pořádku.

V ten samý den, kdy se konal test, přijeli na návštěvu mí rodiče. Pro ně to byla sice spíše taková menší dovolená, když spočítáme náklady na cestu, ubytování a stravu tady, ale určitě mě rádi viděli. Strávila jsem s nimi dva dny, z čehož jeden byl kratší a druhý náročnější. První den jsme strávili chozením po městě, docela jsme se nachodili. Rodiče se chtěli jít naobědvat, no já nevěděla o vhodné restauraci, takže jsme velkou dobu strávili hledáním místa, kde se najíst, přičemž dva ze tří zůčastněných začali být mírně popuzeni po devíti hodinové cestě s prázdným žaludkem. Nakonec jsme skončili u koupi kebabu. Jelikož se má matka v té době poohlížela po nějakém náramku, který zrovna chtěla, byly nákupy poměrně vysokou prioritou v ten den. Bohužel jsem jim musela stát za zadkem, jelikož ani jeden neumí slovo anglicky či německy, takže veškerá komunikace byla na mě. Taky paráda. Po několika hodinách kochání se krásami města jsme se rozhodli, že jsme unavení, uchození a že si chceme odpočinout, tak jsme zamířili ke mně na koleje, kde jsme si dali pivo, kafe a čaj. Zároveň mi dovezli z domova moji peřinu, polštář, zimní bundu, kozačky, balení Kofoly a nějakých pár drobností. :D
Další den jsme strávili pochůzkami po městě, ale tentokrát s cílem. A tím byla pevnost, která se bohužel nachází na kopečku na okraji města. Ačkoliv je velmi hezká jak pevnost, tak ten výhled zvrchu na město, cesta na kopeček byla trochu delší. Před výšlapem jsme se posilnili obědem za úžasných 55EUR :D Yep.


Po dalších pochůzkách po městě jsem se s rodiči vydala do blízké vesničky, ve které byli ubytováni. Město, ve kterém bydlím já, je na české poměry až moc drahé. Rozdýchávali jsme všech těch 10 kilometrů, které jsme měli v nohách, a jak jsme byli všichni už dost unavení, odvezli mě zase zpátky na koleje, rozloučili jsme se a dál si šli každý po svých.

Další den jeli rodiče do Norimberku a já do Stuttgardu na Oktoberfest společně se spolužáky a famílií jednoho z nich. Cesta to byla více než tříhodinová, vlakem. Vyjeli jsme poměrně brzy ráno, asi půl hodiny kupovali lístky (protože jsou asi moc vyspělí na to, aby měli přepážku s živým člověkem, kterému řeknete, kam chcete jet a on vám prodá lístek na-ah, místo toho budete maturovat u přístroje na Fahrkarten a pokud budete mít štěstí, pojede tam, kam jste chtěli.) Na rozdíl od českých vlaků nás za celou cestu, jak tam, tak zpátky nikdo nekontroloval, takže jsme mohli jet klidně načerno :D (ovšem pokud bychom měli smůlu, platili bychom 40UER) Nevermind. Po příjezdu a shledání s dalšími členy výpravy jsme byli nuceni nechat naše půllitrové flašky s vodou před "vchodem", protože zkrátka a dobře nechtěli, aby jim to tam nedej bože vybuchlo. (vysoké míře opatrnosti se nedivím, jen mi bylo trochu líto mé vody a 25 centového pfandu :D) Tohoto poté využívali chytré babky, které měli takovou menší brigádku ze sbírání lahví u kontejnerů, jelikož v Německu vám dají za vrácení petky 25 centů a to se vyplatí, Horste! (ne vážně, vratné petky jsou podle mého dost dobrý nápad. wp Germany, wp.)

Celá ta akce byla... veliká. Jsem se ocitla v jiném světě. V podstatě to bylo jako Kravařský odpust, jen ve větším. O hodně větším. Stánky tam sahaly snad až do oblak a kolotoče taktéž. Bohužel, to samé platí pro ceny jídla, pití a řečených kolotočů. Za jejich Sprezi (vlastně kola s fantou, poměrně dobré pití) jste zaplatili 5 EUR a za pivo ještě více. Jakožto nepivař (weird, I know) jsem se spokojila s nealkoholickým pitím, ačkoliv tamní piva vypadala moc hezky. To, že probíhal Oktoberfest jste poznali už ve vlaku, jelikož spousta hochů nosila Lederhose a žen a dívek Dirndl. Šenkýřky nosili velké tácy s jídlem a piva po pěti v jedné ruce, pivaři pak s nimi třískali o stůl, všichni seděli v takových obřích stanech, sem tam se zvedli a tančili a zpívali na stolech, když přišla jejich oblíbená písnička a celkově tam bylo velmi hodně lidí a velmi opilých lidí. Každopádně, tak, jak si Oktoberfest představujete, tak to vypadalo. Kam se hrabou naše pokusy o Oktoberfest :D Zážitek to byl moc hezký. Neodolala jsem a koupila si ovoce v čokoládě a taky si zašla na pár jízd. Utratila jsem poměrně hodně, ale nelituju toho. Odcházeli jsme poměrně brzo, kolem 9~10 večer a párty přesunuli k tetě od spolužáka. Tam jsme ještě něco málo pojedli a popili, dívali se na nějaký film v televizi, už ani nevím, co to přesně bylo a šli jsme spát. Další den odpoledne jsme jeli zpátky a navečer jsme byli doma.


Díky slevám vlaků na ISIC jsem začala uvažovat, že bych se mohla stavit domů, jelikož jsem v té době měla asi 3 týdny času před začátkem školy. A tak jsem se sebrala a opravdu jela domů. To jsem tak v 6 hodiny přemýšlela, jestli opravdu odjet, byla jsem poměrně na vážkách, ale nakonec jsem si ten lístek přece jen koupila a o 7 hodin později jsem seděla v autobuse do Prahy, aniž bych o tom komukoliv řekla. Nakonec mi otec psal nějak ráno, zrovna když jsem seděla ve vlaku domů na hlavním nádraží v Praze a tak jsem mu tedy sdělila, že jedu domů, ale ať to neříká mamce. K té jsem musela nejprve zajet do práce, jelikož jsem neměla klíč. Po nějakých minutách, co jsem tam u ní tak stála, si mě nakonec všimla a málem měla infarkt chudák. Ale byla ráda, že mě vidí. Já se odebrala teda domů, po více než dni bez spánku jsem sebou pak švidla na postel a spala do večera.

V ČR jsem zůstala delší dobu, než jsem původně plánovala, byla jsem tam skoro 14 dní a tak jsem zvládla navštívit babičky a onemocnět :D tak jsem to doma vyležela a jsem zase zdravá a zpátky v Německu.


Škola pro mě už v Německu začala a můj rozvrh nevypadá vůbec špatně. Ani učitele jsem tady nepotkala žádné nepříjemné ještě, za což jsem velmi ráda. Na Landeskunde UK máme takového fajn Brita a na USA zase Texasana, který vypadá jako Lucifer. A hot Lucifer. Jsem poměrně překvapená ovšem, že se lidé obecně diví, když jim řeknu, že ve skutečnosti nejsem Němec, ale že jsem tu jako Erasmus student :D To se pak všichni začnou hned vyptávat odkud jsem a jak dlouho tu budu a co studuju a všechno tohle vydá za slušnou konverzaci, takže předejdeme nějakým awkward chvilkám, za což jsem ráda.

Pořád si stojím za tím, že jsou tady lidi velmi milí, milejší než u nás. Samozřejmě jsou tu bohatší, než v ČR možná proto se netváří jako by měli zítra umřít. Když jsem se vrátila co ČR, nastoupila jsem doma na autobus, hned se tam zase lidi začali hádat s řidičem a ostatní vypadali, jako že mají toho života dost a že jsou permanentně naštvaní a tehdy jsem pochopila, že jsem opravdu doma. A tehdy jsem poprvé začala vážně přemýšlet, že se tady jednou v budoucnu vrátím a že tu zůstanu. Ale kdo ví, co se stane za nějakých pár let, až dostuju... kdo ví.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Aya Aya | Web | 23. october 2018 at 14:12 | React

Oh, glad to see you again! :D ^^ Gratuluji opětovně k přežívání a  věřím, že určitě jsi ten test napsala na plný počet! :D Je hezké, že rodiče za tebou přijeli na takový výlet, ze kterého měli nakonec dovolenou, to se ani nedivím. :D Nevím, jestli bych někdy chtěla jít na Oktoberfest, ale určitě to musí být zážitek a ta fotka s  tím obrovským stánkem s plyšáky je top. *^* AAA asi bych tam přišla o své jmění, ale občas zábava musí být. XDD Hodně štěstí ve škole. ^^

2 RoseBonniee ~ RoseBonniee ~ | Web | 24. october 2018 at 11:31 | React

Veľmi pekné fotografie ♥ Tie hračky na púti vyzerajú super ♥

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 24. october 2018 at 12:21 | React

Carry on, gurl!

Pevnost vypadá fakt moc pěkně a co se týče Oktoberfestu, ta akce mě trošičku děsí už jen tím obrovským kvantem lidí a cenovou hladinou. :'D Ale věřím, že to byl zážitek. :)

4 MOE MOE | Email | Web | 25. october 2018 at 10:20 | React

Tak hlavně, že už zdraví slouží. Tyjo, nejsem si jist jestli bych zvládl odstěhovat se do ciziny, ač bych neměl závazky. Respect! :)

5 Džejní Džejní | Web | 25. october 2018 at 20:53 | React

ja ako nie prilis velky milovnik davov, by som asi pravy Oktoberfest psychicky nezvladla :D staci mi aj ta napodobenina, ktoru mame u nas, aj ked ani tam som tusim tento rok nebola, kedze som prave v ten tyzden musela robit cosi do skoly.
prajem ti, aby si ziadnych neprijemnych ludi ani nestretla a ked uz, tak sa ich co najrychlejsie znova zbavila :D uzi si Erazmus, vyzera to ako fajn skusenost :)

6 gaaraneko gaaraneko | Web | 6. january 2019 at 19:13 | React

Německo chci ještě více procestovat, ale nejsou peníze, ale s přítelem máme v plánu pěšky Polsko až bude teplo

7 MOE MOE | Email | Web | 27. january 2019 at 22:02 | React

Update? xD

8 Marionete Marionete | Web | 9. april 2019 at 12:17 | React

Muselo tam být krásně ^^

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama