The Awesome Adventures of Captain Spirit

28. june 2018 at 13:25 | Nauesin

The Awesome Adventures of Captain Spirit neboli TAACS. Nebo taky ne. Asi ne. Pokud se někdo z vás orientuje v herní branži, tak ví, že se nedávno konalo E3 Expo, které bylo vysíláno také živě a v podstatě jsem několik dní nenarážela na nic jiného, než na novinky z herního průmyslu (a s tím spojené memes). Don't get me wrong, jakožto velký gejmr jsem se zajímala o všechny hry, které nově vyjdou, ale jak to bývá se vším, všeho moc škodí. Každopádně Dontnod Entertainment, který má na svědomí taktéž moji oblíbenou hru Life is Strange, přišel s novou, tentokráté velmi kratší a hlavně free to play, hrou. Yup, it's The Awentures of Captain Spirit.


Tak jsem včera usedla k počítači, nainstalovala si hru na Steam, zapojila ovladač do počítače, udělala si kakao (protože poslední dny to spíše venku vypadá na podzimní počasí) a pustila se do hraní. Samotná hra v průměru trvá asi tak dvě hodiny, no mě to trvalo skoro 3, protože jsem idiot a najít všechny achievmenty po mně vyžaduje nadlidské úsilí. Anyhow.

Captain Spirit... chtěla bych říct, že vypráví příběh, ale to nebude až tak pravda. Chcete příběh? Proklikejte si všechny věci, na které se dá podívat, pročtěte si všechny dopisy a emaily a sesumírujte si příběh dohromady sami. Ve hře se tedy moc cutscenů nedočkáte, až na nějaké dva velké na začátku a na konci. Plot tam víceméně není, celý váš úkol je chodit po domě a na zahradě, explore, hrát si a plnit achievmenty/adventures, jako najít poklad na zahradě, porazit sněhuláka tím, že ho vyhodíte do vzduchu, porazit imaginární monstra, která si hlavní postava - malý kluk s velkou představivostí, který chce být superhrdina, vymyslel a spoustu dalších.

Hrajete tedy za malého kluka (nevím přesně, kolik mu může být), který žije se svým good-for-nothing otcem ožralou sám, jelikož jeho matka -podržte si klobouky- umřela při dopravní nehodě a on i jeho otec její smrt víceméně dávají za vinu jemu. Jelikož je váš good-for-nothing otec opět v delíriu a usne na gauči, máte spoustu času na chození kolem baráku a dělání domácích prací, které by jinak dělala vaše matka, kdyby tedy byla naživu. K tomu si na sebe sestavíte superhrdinský obleček, když už nic jiného. Tedy minimálně do té doby, kdy se rozhodnete otce vzbudit. Tam následuje poslední cutscene, která všechno ukončuje. Ale jelikož tady nebudu spoilerovat, tak se ode mě více nedozvíte.

Můj názor. Asi jsem divná, ale co jsem tak slyšela, spoustu lidí docela dojal konec. Mě tak úplně ne, pravděpodobně proto, že byl na můj vkus až moc předvidatelný a tak nějak úplně jasný. Stejně jako Life is Strange i tento kousek disponuje krásným soundtrackem, no bohužel se do tak krátké hry nemohl namačkat delší. Ale i ten, který tam je, stojí za to. A díky bohu za něj. Asi je vám jasné, že s podáním příběhu nejsem až tak úplně spokojená, jelikož, opět říkám, hra je to dost krátká a je prostě stavěná jinak, než třeba právě LiS. Pochodování po tak maličké řekněme mapě v podobě domu a zahrady mě tak úplně nenadchlo. Nevertheless, co se mně osobně líbilo, bylo zachování stejné animace, kterou známe z LiS a je pro mě proto velmi typická a na svou jednoduchost i poměrně krásná. Další věc, kterou jsem si opravdu užila, bylo vykreslení jeho dětské představivosti při bojování s monstry na tmavých místech. A potom, samozřejmě, soundtrack.


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 E L L E N E L L E N | Web | 1. july 2018 at 14:03 | React

Můj bratrt E3 sledoval snad celý, já letos neměla tolik času ::D Novinek je strašně, člověk nebude vědět co hrát dřív :D

2 Nauesin Nauesin | Web | 2. july 2018 at 10:07 | React

[1]: to ne :D díky bohu spousta z toho je na konzole, takže nic pro mě :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama