Doukyuusei

28. june 2018 at 14:24 | Nauesin

asdfghjkl. aaaaaaaaaaaaaaaa!
It's amazing. watch it. or read it. Idc.

The end of a review.


Doukyuusei, neboli Spolužáci, je oficiálně mé dvousté anime, které jsem dokoukala :D (přičemž se do toho seznamu počítají taky filmy a OVAčka, takže ne tak úplně 200, ale to rádi přehlédneme, že ano.)

Ano, ano, jsem peasant, který se radši dívá na anime, než čte mangy. Já vím já vím. I když v tomto případě, celkově yaoi, to až tak úplně neplatí. Víte, za svého času, kdy jsem vyloženě neměla jiné koníčky, než anime a zvláště pak yaoi, jsem přečetla TOLIK BL mang, že být mými rodiči, asi byste se za mě styděli. ta věc s yaoi se má takhle: Zkrátka a dobře moc kvalitních anime na trhu není. A dívat se pořád dokola na Junjou Romanticu, Sekaiichi Hatsukoi a Love Stage mě taky nebaví. Proto jsem byla velmi nadšená, když jsem objevila Doukyuusei. A ano, jsem si vědoma toho, že je to manga, kterou předělali na anime a že jsem si mohla tu mangu přečíst, no já se radši podívala na to anime :D Sue me.

Říkala jsem si, že proč ne, po dlouhé době se opět vrhnu na BL, které, jak jsem zjistila, u mě v srdci pořád má speciální místo a mé srdce při každé romantické scéně nadšeně plesá, jako před šesti, sedmi lety. No co, je to cute.

Doukyuusei je tedy film z roku 2016, má jenom jednu hodinu a byl přiveden ke světu studiem A-1 Pictures, které, podle mého, odvádí velmi dobrou práci se svou animací. A dobrá animace je v dnešní době základ, že ano (bohužel někdy na úkor jiných důležitějších věcí, což je škoda. No tohle ale není ten případ.)

Příběh asi nikoho nepřekvapí, protože z vlastních zkušeností vím, že hlavním motorem Bl anime a mang bývá jedna z dvou věcí: Buď jedna z hlavních postav není gay a ta druhá se ho snaží přesvědčit o opaku, což se ona postava snaží vyvrátit, nebo gayové jsou oba, jen si to nechtějí přiznat. Wait, isn't that actually the same...? ah what the hell.
Příběh se nám odehrává na půdě středoškolské, ačkoliv všechny postavy vypadají starší, překvapivě v před a posledním ročníku, abychom mohli zažít závěrečnou krizi v podobě odstěhování jednoho z hrdinů do zahraničí nebo na opačnou stranu Japonska, však to znáte. Ale to bych předbíhala.
Ještě jednou: Příběh se točí kolem blonďatého protagonisty jménem Kusakabe Hikaru, rockstar třídy a Rihita Sajou, toho tichého introverta s brýlemi. Jednoho dne si Hikaru všimne našeho introverta v hodině zpěvu, ve které, ovšem, Sajou nezpívá a to přiláká pozornost našeho hlavního hrdiny k osobě jeho pozdějšího milostného zájmu. Hikaru později téhož dne "nachytá" Sajoua, jak si zkouší zpěv o samotě v prázdné třídě na konci dne (yet another cliché we all learned to love.) a rozhodne se mu se zpěvem pomoct, jelikož je to ta rocková hvězda (dokonce hraje i v kapele).
Celý děj se točí kolem těchto dvou, kteří si nejsou tak úplně jistí, co že mezi sebou mají za vztah, ačkoliv to všichni okolo vidí. Není tedy žádné překvapení, že pojedeme na horské dráze emocí a rádoby zvratů, nedorozumění a polibků. A všichni si tu jízdu náramně užijeme.


It's beautiful, okay? It's just beautiful. Animace je moc krásná, sountrack jakbysmet. A je to prostě moc hezké, příjemné, takové na oddych s kakajíčkem nebo čajíčkem. Nic náročného. Just watch it! :D

 

1 person judged this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 28. june 2018 at 17:28 | React

Áááááá, tohle bylo strašně cute. :3

Btw, taky jsem peasant, co se radši podívá na anime než si přečte mangu (obecně jsem jich za život přečetla fakt dost málo, lol, jen pár vyvolenců, a to, že mám doma všech 12 vol Grávka, se nepočítá), a vůbec se za to nestydím. Jakkoliv ráda čtu knížky, tak v tomhle případě mi zkrátka mnohem víc vyhovuje spojit si tu postavu se seyiuu. :>

2 Nauesin Nauesin | Web | 29. june 2018 at 11:02 | React

[1]: já fím owo

zajímavé :D zajímavé.

3 Aya Aya | Web | 2. july 2018 at 13:46 | React

AAAAAAA what a gem!!! ♥ Úplně souhlasím, tohle anime je z BL soudku něco výjimečného a jsem tak vděčná, že to vyšlo ven. BL anime jsou obecně katastrofa a tohle anime se povedlo jen díky tomu, že má skvělou předlohu a celkově ta autorka má dobré určitě všechny mangy.  (ALe jo, ok, A-1 Pics se taky viditělně hodně snažilo :DDD)...  Doukyuusei jsem od ní ale ještě nečetla no. XD Protože. Ta animace se tu fakt povedla, byla na to radost pohledět. Taky super dabéři a všechno. :D  Je to jemné, jednoduché, decentní. Prostě neurazí a přitom z toho pak máš tolik pocitů :D

A congrats k překročení hranice 200! :D Myslím, že jako dvousté to klidně počítat můžeš, pokud bereš anime jako cokoliv z japonské produkce (série, film, ova etc.). Pak bych to druhotně  rozlišovala, jestli jde o xy-tou sérii nebo film a tak. :D Já to beru všechno jako anime. :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama