Dlouhá noc krátkých textů aneb němčina vládne mému světu zas a znova

12. april 2018 at 9:12 | Nauesin |  Deníček

Když se mi tady hezky v pozadí stahuje eventový update Overwatche, který má - a teď si podržte klobouky- 15GB(!), tak využiju toho, že nemůžu absolutně nic teď na internetu dělat (ejkejej pouštět si videa), aniž bych na dostahování čekala půl století.

Společně si zavzpomínáme (haha, bylo to teprve včera, trubko) na (yet another) Lange Nacht, na které jsem musela společně s celou třídou (lol 5 lidí) předvádět krátkou scénku v němčině v záři reflektorů před poměrně malým, ale ne až tak malým publikem. No. Sešel se den se dnem a my byli požádáni (a protože nikdo nedokázal odmítnout, tak v podstatě přinuceni) zahrát krátkou scénku "Das Frühstück" (Snídaně) na další Lange Nacht. Co je Lange Nacht... no, náš jistý pan učitel koná co půl roku takovou malou událost, na které se sejde značná část učitelů z naší univerzity, alespoň tedy ti, kteří umí německy a další němečtí hosté, aby předčítali, recitovali, předváděli cokoliv v němčině (a angličtině) na jevišťátku těm ostatním (a nebo jenom poslouchali, jak předvádějí ostatní). Taková chvilka čtení literatury, zkrátka a dobře. Naše kratičká scénka měla přijít na řadu až ve třetí části programu, po dvou desetiminutových přestávkách. Do druhé pouzy jsem byla poměrně v klidu, normální tep, žádné pocení, docela jsem si užívala poslouchání ostatních. Přišla druhá přestávka, po které jsme měli vystoupit a začalo to... naštěstí mě nebo ostatní nikdo nemusel brát vážně, když jsme vystupovali jako rohlík, houska, marmeláda, máslo a malý klučina Petr. Kupodivu jsem se nikde nezasekla, nedošel mi z nervozity hlas a celkově to bylo mnohem jednodušší, než posledně, jelikož jsme to nemuseli umět nazpamě't (to bychom se v životě nenaučili, navíc nám to oznámili týden dopředu.) V podstatě jsem velkou část scénky čuměla do papírů před sebou, takže zachovat si klid bylo poměrně jednoduché. Tak či tak jsem se krásně zpotila, ta světla by mohla být použita v solárku + po takové době v tom sále bylo už poměrně vydýcháno. každopádně to uběhlo velmi rychle, I think. Scénka sice měla 5 stránek, ale v reálném čase to bylo tak 5 minut. Dohráli jsme, sklidili potlesk a vrátili se zpět do pohodlí židlí v hledišti. Zůstali do konce programu a pomalu se odebrali domů. Úspěch.

Ještě včera jsem byla zase na základce vysvětlovat dětem, proč by se měli učit německy, jak jsem psala v minulém článku. Takže, all in all, můj den byl včera plný němčiny, za což nevím, jestli být vděčná, nebo ne.

^ Viděli jste už Ready Player One? My byli se spolužákem na premiéře, v cinestaru ještě na dolby atmos (gosh, the tickets are expensive af) Musím říct, že jsem byla dost impressed CGI efekty. Ten závod na začátku byl prostě stunning! Film jinak takový průměr řekla bych, kdyby to nebyl ráj pro nerdy jako jsem já, tak bych si ho nedokázala užít tak, jak jsem si ho užila. Všechny ty reference na pop kulturu... ah. Krása. jediná věc, co mi opravdu vadila, byla (yet again) moc nucená láska mezi hlavními hrdiny. Like, why. Chápu, že se snažíte zapůsobit na široké obecenstvo, ale bylo to vážně necessary?! Also, predictable ending.

A protože mě moje peněženka stejně už tak nesnáší, řekla jsem si, why the fuck not a zarezervovala lístky na premiéru Avengers: Infinity War. Chtěla jsem sice jít na předpremiéru, ale časově to nevychází, takže jdeme "jen" na premiéru :D (ačkoliv zase dolby atmos, ty lístky vychází na 215Kč x_x) Nemůžu se dočkat. To bude teprve nerdgasm. Ten film vypadá velmi slibně, je v něm všechno, co mám ráda dohromady... no, chápeme.

Alright, see ya.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 13. april 2018 at 14:58 | React

S kamarádkou se chystáme příští víkend a těším se, i když mě trošičku děsí, že všechny ty pochvalné recenze pochází v 99% od lidí, kteří nečetli knížku, tak doufám, že nakonec nebudu zklamaná. ^^" Ale ten remix je dost awesome a jestli budu mít dost odkazů na osmdesátky, tak asi budu spokojená. :>

2 megumi-sakamaki megumi-sakamaki | Email | Web | 27. may 2018 at 17:17 | React

Němčinu se snad nikdy nenaučim já se učím švédsky

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama