When your teacher is a cool nerd

18. march 2018 at 16:31 | Nauesin |  Deníček
Dlouho jsem se tu neobjevila, opět, že ano :D pro ty, co to ještě zajímá: ne, neumřela jsem, mám se dobře. Jen jsem zase trochu blog zanedbala. Pořád tedy píšu básničky, pořád se zlepšuju, no snažím se. Čím víc praxe, tím lepší budou c: Začala jsem si sepisovat fancy (literary) slovíčka, že se je naučím nějakým způsobem. Snad se mi to povede. slovní zásoba je přece jenom důležitá na úrovni, kdy jakžtakž umíte gramatiku, no minimálně tu gramatiku, kterou budete používat při normální mluvě a ten zbytek taky, ale stejně ho nikdy nepoužijete.

Od posledně jsem zvládla být v kině na Black Panther(ovi) a řeknu vám, ten humbuk kolem toho... *grabs popcorn and watches the world burn* like... what. Film samotný byl takový hezký průměr s dobrými vizuálními efekty.

Už jste viděli Ali G? Aneb ten film s mladým hiphop Martinem Freemanem. Protože to chcete. Kravina nejvyššího řádu, ale naprosto geniální kravina :D A UŽ JSEM SE ZMÍNILA O HIPHOP MARTINOVI?!

úspěšně prokrastinuju druhý semestr, zatím se to zdá, jako by se nic nedělo a zároveň už jsem skoro v polovině. HAHA. Fonetika mě NIČÍ. Protože je taková sranda určovat, jak se tvoří jednotlivá písmenka, kde se tvoří, jak se vyslovují a jaké jsou minimální páry a další hovadiny... Proč se fonetikou člověk zabývá až po větší části učení se jazyka, jen proto, abyste zjistili, jak špatně jste do té doby vyslovovali a nikdo vás přes celou základku a střední neopravil... BECAUSE THAT MAKES SENSE. not to mention it's such a bullshit full of latin bullshit.

V literatuře jsme byli zatím "donuceni" si přečíst The Death of the Author, což, honestly, bylo asi to nejtěžší čtení, co jsem kdy četla :D spousta slovíček vyššího levelu zakomponovaných do složitých filozofických úvah. (Které ve výsledku byly vlastně jednoduché, ale bůh ví proč lidé cítí tu potřebu vše dlouze a složitě vysvětlovat v podstatě synonymních větách napsaných stokrát jinak.) samotná myšlenka (totiž fakt, že člověk by měl "zabít autora", a.k.a. nevědět o něm nic, aby pořádně pochopil jeho dílo, aby si ho sám vysvětlil, bez ohledu na autorovu minulost a jiné) mě inspirovala k sepsání dvou básniček, které vám sem potom hodím :)
Jako další jsme četli The Glas Mountain, která se četla líp a kde mě dokonce pobavila věta "The sidewalks were full of dogshit in brilliant colors: ocher, umber, Mars yellow, sienna, viridian, ivory black, rose madder." protože literatura at its best :D
A tento víkend jsem četla The Fall of The House of Usher od Poea... brilantní čtení, jen začátek velmi nudný. Jako vždy, Poe nezklame s jeho navoděním atmosféry... He's the rightful father of horror indeed. Ale uh... taky hodně slovíček, které jsem nikdy neslyšela, slovíček, které člověk normálně nepoužije, ale přesto to jsou normální slovíčka. Trochu mi to stěžovalo čtení, ale po asi dvou stránkách, kdy se tam pořádně začalo něco dít a vyprověč jenom nepopisoval okolí a jeho myšlenky, mi to ani nevadilo. Konec mě už úplně vtáhnul do sebe, takže celkový pocit z povídky je dobrý.

Oh, right. Nadpis. Pančelka z ajiny je takový trochu nerd :D Teda, vím, že má ráda Pottera, zná Marvel, nosí tak trochu výstřední oblečení a poslouchá Arch Enemy ↓↓↓ (Což je kapela, kterou jsem znala jménem, ale nikdy předtím jsem neposlouchala. Tak jsem to udělala, zhrozila se, protože Death Metal není můj typ metalu a protože lead singer zní jako chlap o^o, ale pustila jsem si to potom znova a naprosto se zamilovala do téhle písničky. Hlavně část s refrénem a elektrickou kytarou tomu dodává takovou správnou melodii. Plus ta žena je velmi krásná. Like seriously, holy shit.)

0:57- 1:17
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 18. march 2018 at 17:50 | React

Hmmm, jako by to bylo včera, co jsem The Death of the Author musela číst a napsat o tom esej ... a on už je to přitom rok. :D

2 Nauesin Nauesin | 18. march 2018 at 19:29 | React

:D užila sis to?

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 18. march 2018 at 21:09 | React

[2]: No, ve srovnání s některými dalšími věcmi na čtení a eseje v tom samém předmětu vlastně i jo. :D

4 Nauesin Nauesin | 18. march 2018 at 21:59 | React

[3]: tak to je fajn :D jsem zvědavá, co ještě přijde. To nejhorší tento rok bude Hamlet, ale to se dá :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama