I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

Life is Strange: Before the Storm ep.1

5. september 2017 at 9:46 | Nauesin
A konečně jsem se k tomu dostala i já :) Článek bude bez spoilerů (a pokud nějaký najdete, za spoiler asi považujete něco jiného, než já)

Když už jsem tak velmi bohatý člověk, proč bych si neutrácela, že? Opravdu jsem se na tu hru tak těšila, že jsem ji koupila za těch 17 éček (když jsem hrála první díl, nachytala jsem ho v akci na Steamu za 5 :D Jenže to jsem byla s trendem docela pozadu, teď je to ještě horká brambora. no nic.)

Neodolala jsem tedy a včera jsem ji koupila, stáhla, nainstalovala, udělala si kakajíčko a zahrála první epizodu na jedno posezení. Trvalo mi to necelé 3 hodiny a i tak jsem někde zvládla minout 3 achievmenty. Damn it. (Z 11 to ještě jde, though.)

V porovnání s prvním dílem mě docela zarazilo, že mírně pozměnili systém rozhodování. Jasně, žádná Max, žádné přetáčení času. Tady se jedná o Chloe. Ale o tom nemluvím. V jedničce jste klikli na věc a přetáhli myší. Tady kliknete a máte na výběr z WASD. Věřte nebo ne, ale i taková prkotina mě dokázala vyvézt z míry na takových 30 vteřin :D Každopádně jsem si rychle zvykla a jela dál.

Když už tedy nemáme Max, nýbrž Chloe, jak jsem říkala, tedy chybí možnost přetáčet čas, museli tvůrci vymyslet něco jiného. A nad tím, co vymysleli jsem se upřímně zasmála. Protože to je Chloe, tak si asi řekli "Mhm, čím je ta holka tak nejvíc charakteristická.... AAAA no jasně! Odmlouvání!" no a tak přišli s jistým systémem, který je založen na poražení oponenta v chytrých urážkách. (Jo, ještě teď mě to rozesmívá, když si na to vzpomenu :D)

Začíná nám tady tedy příběh o tom, jak Chloe poznala Rachel, kterou všichni "známe" z prvního dílu. Konečně se dozvíme, co se s ní stalo a co se jí dělo... no, doufám. Už i první epizoda nám toho zvládla říct poměrně velkou dávku z jejího života, no zatím se mi zdálo, že se autoři zaměřili více na Chloe a její existenciální krizi spojenou s krizí sexuální orientace a depresí. (jsem si jistá, že lidi, kteří znají první díl, pochopí.) Přece jen se tady potýkáme s šestnáctiletou Chloe, příběh se odehrává 3 roky před prvním dílem.

Na co jsem se strašně moc těšila, byl soundtrack. Ani tentokrát mě nezklamal, no možná trochu překvapil. Z chill písní a.k.a. Max Caulfield jsme se přesunuli do rockovějšího stylu a.k.a. Chloe Price. Jakožto metalhead/rocker mi změna nevadila, pro někoho to může být trochu zvláštní, mě to přišlo suitable ve všech situacích... opět, je to přece jen Chloe a až tak velká změna oproti prvnímu dílu to taky nebyla.

Co jsem si po celou dobu hraní užívala, byla absence SHAKA BRAH a WOWZER od Max, které nahradil witty sarcasm od Chloe. Nejsem si zcela jistá, jestli mě její poznámky nezačnou po nějaké době mírně iritovat, ale zatím to snáším dobře. Možná je to proto, protože leckdy mluvím v podobných narážkách a sarkasmus mi taky není cizí.

Hra mě jako obvykle dokázala překvapit svými emocionálními cutsceny, (které mě v závěru nezklamaly a přivedly mi husinu) které dohromady tvoří snad polovinu celého gameplaye. Ale to je v pořádku. Takový už LiS je, zaměřený na příběh a postavy, je to takový spíše film (což mi lidé, kteří nehráli, no dívali se na nějaký gameplay na YT potvrdí) a to je pro mě ideální. Od doby, kdy jsem dokončila první díl, jsem se snažila najít hru podobného rázu a jediné, co mně přišlo na mysl, je Until Dawn, ale ani ten toho s LiS nemá kromě možnosti výběru moc společného. Takže, kdyby jste věděli o něčem, ráda se přiučím!

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 5. september 2017 at 12:10 | React

Viděla jsem gameplay (áno, beru to spíš jako seriál než jako hru) a ačkoliv mám pořád radši Max, tady by se to jiskření a dusno doslova dalo krájet, if you know what I mean. Navíc ve mě ten konec probudil značný počet otázek a už by mohla být venku druhá epizoda, hmmm.

2 Nauesin Nauesin | Web | 5. september 2017 at 12:25 | React

[1]: on to technicky vzato seriál je :D seriál, který se dá hrát.
No, máme tady posílený ship :D doteď všichni shipovali Chloe a Max (Rachel a Chloe taky, ale jen výjimečně), jsem zvědavá, jak se to změní.
Taky se už nehorázně těším na druhou ><

3 Steeve X Steeve X | Web | 5. september 2017 at 18:12 | React

Tak teď sem se fakt na trailer podíval. Na to co hraju já moc psycho bych řek. Mooc hluboký :D Taková fakt kultovka asi, ještě k tomu za 17€ :D

Pokud chceš hru s příběhem zkus SWTOR, ale to musíš bejt i fanda do hvězdnejch válek trochu :D

4 Nauesin Nauesin | Web | 5. september 2017 at 21:05 | React

[3]: nevím, jestli kultovní, ale každopádně je to moc dobrá hra :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement