I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

Jak jsem se do světa vydala

20. september 2017 at 17:11 | Nauesin |  Deníček
...no, nebylo to zrovna s ranečkem na zádech, ale...

oficiálně jsem od 19.9. 2017 studentem vysoké školy dvouoboru Angličtina + Němčina a ani první den mě nešetřili. On to byl sice můj první den tam, pěkně jsem se zapsala, ALE TO NEBYLO VŠE. Protože jsem tam přišla spolu s pár dalšími nešťastníky pozdě, respektive na poslední možný zápis, výuka už "v plném proudu" od 18., ne jen, že jsem přišla na zápis, já taky přišla a bylo po mě požadováno, ať si už hezky sestavím rozvrh (((((: (příhodný smajlík) Takže jsem tam stvrdla mnohem dýl, než jsem očekávala.

"Let's go, in and out, 20 minutes adventure."

vyslechla jsem si asi hodinovou přednášku o tom, jak to na vysoké chodí, čili kolik očekávají kreditů a volali si nás po oborech, přičemž jsem zahlédla asi dva lidi z mé budoucí třídy. Vyplnila jsem si index, který jsem následně odevzdala na podpis, easyy. No a přituhovalo. Následovala registrace do stagu. A já s sebou měla asi tak všechny papíry, jen ne ten jeden, který jsem potřebovala :D A to sice pozvánku, na které jsem mohla najít své univerzitní číslo, důležité pro registraci. No tak jsem pádila na studijní, klepala na špatné dvěře, za což jsem byla pokárána,(to snad zvládnu jen já) ale nakonec jsem číslo dostala a spěchala jsem zpátky do počítačové učebny, kde jsem musela počkat na volný počítač a teprve pak jsem se mohla vrhnout do tak složitého úkolu. Registrace byla v pohodě, příhlášení jsem taky zvládla, no zařazování předmětů se ukázalo ne až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Vzhledem k tomu, že jdu pozdě a spousta míst už byla plných. No tak jsem dělala, co jsem mohla a až doma jsem zjistila, že jsem si zvládla dát pár předmětů na stejný čas, takže se překrývají. Jeden přesun jsem už s... eh, magistrou or whatever. S paní učitelkou. (lol, fakt nevím, co je vlastně zač, myslím, že mgr...) domluvila, takže jsem si to hezky přesunula. Na jeden jsem se bohužel musela vykašlat, ale nějak mě to netrápí. Poslední ještě budu vyřizovat v pondělí, uvidíme, jak to půjde.

"A jaké máš teda předměty?"
"Angličtinu a němčinu."
*nechápavé pohledy*
"Prostě angličtinu a němčinu na několik způsobů. Stejně byste to nepochopili..."

No, v úterý jsem teda všechno zapsala a snažila se pobrat co možná nejvíc informací, ale pořád to bude ještě trvat, než všechno pochytím. Chtěli si mě tam nechat, prý že klidně můžete jít do výuky... AHAHA. HA. Zdvořile jsem odmítla a zamířila si to do kavárny za kočičkama :D (Stejně bych tam musela čekat a pak bych měla jednu hodinu....) Dnes jsem podstoupila svůj první "pořádný" vyučovací den. No, na první hodinu se na to ta ženská asi vykašlala, nebo nevím, každopádně nikdo nepřišel, tak jsem hodinu a půl ztrávila na lavičce zíráním do zdi, kontrolováním všech sociálních sítí, které mám na mobilu. Docela to uteklo. Na druhou hodinu -překlad- jsem se dostala mezi bandu třeťáků a bylo mi řečeno, že se na to můžu vykašlat, že ona radši vede seminář v předkladu ve třeťáku (podle všeho někde v tom bordelu na stagu bylo něco jako doporučení pro ročník ten a ten, to jsem taky nějak nezaregistrovala... uvidím, docela mě ta hodina bavila, ta žena je dosti příjemná. Nevím, jaký rozdíl je v tom, jestli to budu dělat teď nebo až za dva roky... uvidíííme. Ono to je vcelku jedno, kredity jsou za účast a úkoly-jak jinak, než překlady z angličtiny... nemyslím, že bych na tom něco nezvládala. Navíc mě ta hodina fakt bavila.) Poslední dvouhodina byla... nom, "ligvistická propedeutika" což by se to češtiny dalo přeložit jako "úvod do studia jazyka" a jediná věc, která se nedala přehlédnout, byl fakt, že ta žena byla nehorázně roztomilá. Poměrně mladá a strašně milá. Dost jsem si ji oblíbila :D Což je dobře, z toho předmětu se nemůžu vyvklíknout, to je Ačko. Všechny informace o nadcházející seminárce a referátu se mi už líbily méně, ale to se nějak zvládne :D NĚMČINKA FTW! Fakt, že zkouška bude písemná mě taky dosti uklidňuje.

Pro tento týden už mám dost školy. Původně jsem měla jít ještě zítra na jednu hodinu, no evidentně daná osoba ještě neučí a v pátek nemám žádný rozvrh c: Dojezdy mě poměrně ničí, celková cesta zabere asi 50 minut, musím vstávat dříve, než na střední. Ale pořád by to mohlo být horší, no. Taky doufám, že co nejdříve potkám svoji třídu, zatím jsem jen náhodně potkala 4 lidi :D ale ono nás celkově je hodně málo...

 

2 people judged this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 20. september 2017 at 19:06 | React

Ach, u takových článků se tak krásně nostalgicky vzpomíná na mé první dny na bakaláři ... když na nás na první hodině Úvodu do jazyka učitelka začala od začátku suverénně všechno v angličtině, dost nás koukalo jako puk. :D Ale máš můj obdiv, že studuješ dva jazyky najednou. To bych na téhle úrovni asi fakt nedávala.

2 Tonda Tonda | Email | Web | 21. september 2017 at 11:50 | React

Tak přeji hodně štěstí s vysokou. :) Ono je to ze začátku vždy se vším těžké, ale na konci se ti ta vysoká určitě vyplatí. Já zatím ani nevím jestli nějaká vysoká bude, tak je zajímavé si číst zážitky a zkušenosti ostatních.

3 Michelle Michelle | Web | 23. september 2017 at 10:50 | React

Já začínám studovat čistě jenom angličtinu a popravdě se docela těším :D Se zápisem předmětů jsem taky měla docela potíže, nakonec se to díky bohu všechno vyřešilo a v pondělí začínám svojí první opravdovou hodinu. A naprosto chápu to o těch předmětech :D Taky říkám jenom angličtinu, protože i kdybych jim to vysvětlovala, tak to nepoberou :D I já s tím mám občas problémy :D

4 cincina cincina | Web | 23. september 2017 at 19:04 | React

Teda tvůj optimismus bych chtěla mít:D Já se s tímhle systémem setkala loni a jako byla jsem dost nespokojená:D Teď jsem na jiné škole a konečně jsem happy:D

5 Blackie✰ Blackie✰ | Email | Web | 24. september 2017 at 16:04 | React

No. jak jsem si četla to všechno co se ti stalo, tak to bereš moc optimisticky, já by jsem na to neměla nervy. Jsem hrozná horká hlava a naštve mě poslední dobou i maličkost. Ale to mám spíše z práce.
Já jsem nakonec takovéhle trable nezažila.Nakonec nástup do práce a všechny ty věci spojené s tím by možná  tu výšku i trumfli :D
Držím ti palce s nastávajícím semestrem.

6 jednohopodzimnihodne jednohopodzimnihodne | 24. september 2017 at 20:28 | React

[1]: Já říkala, vrhám se do jámy lvové :D

[2]: mohla bych říct to samé, no. Snad tam zůstanu

[3]: Tak angličtina bude v klidu, ne?

[4]: Já že mám optimismus? XD no nevím nevím

[5]: Lidi, kde jste přišli na to, že jsem optimista :D Možná se prostě jen nevzdávám, idk. Děkuju :)

7 Den Den | Email | Web | 1. october 2017 at 1:06 | React

Jéžiš, to vypadá dost jako můj první den *cringes uncontrollably* Ale prvák je prý z 30 % tvořen trapasy, takže asi můžeme být obě v klidu :D Přeju hodně štěstí, ať Tě studium baví a jde Ti! :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement