I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

Hashtag studentlife

26. september 2017 at 15:33 | Nauesin |  Deníček
Jsem si docela jistá, že jsem právě spolu s bramborama snědla i hlínu.

Docela mě pobavily komentáře u minulého článku :D Že beru začátek své vysokoškolské kariéry optimisticky? Já jsem spoustu věcí. Ale optimista není jedna z nich. Ačkoliv se rok teprve začal, ano, párkrát jsem zaškobrtla. Ještě dřív, než jsem se na vysokou vůbec dostala a v dnech přítomných taktéž. Došla jsem na hodinu, na kterou, jak jsem se domnívala, se učitelka nedostavila. No, ona se dostavila, jen do jiné učebny, což jsem se já neměla možnost dovědět. A stalo se mi to znova. Zrovna dneska jsem opět přišla na hodinu, no do špatné učebny. Nemohla jsem je najít, tak jsem zdárně propásla jednu z těch dvou hodin, do kterých si můžu dovolit nejít, abych ukončila semestr. To potěší, no. Naštěstí jsem si pro příště zjistila, kam se teda přesunuli a jsem odhodlána na zbylé hodiny jít, i kdybych se tam měla doplazit v horečkách. (Uvidíme, jaká bude zima. Asi budu nosit roušku a šálu, kterou tak nesnáším.) Takže, optimista? Spíše člověk, který se nechce vzdát jen tak snadno, když už se dostal na školu. Konec konců, o přešlapech a špatných zkušenostech se povídá nejlíp :D

K mému zklamání budu chodit dvakrát do týdne na "Praktické cvičení" z agličtiny, kde bych na závěr měla složit zkoušku, která... podržte si klobouky... je něco jako FCE.

FCE.

F.C.fucking E.

NAH vůbec nemám CAE a vůbec nepracujeme s knížkou, kterou už mám dokončenou z druháku/třeťáku na střední :D Lidi, já se asi unudím k smrti. A evidentně tam musím taky chodit. A zkoušku složit. (Není to pro mě challenge, jen otrava) Snad mi ani nevezmou místo toho ten CAE, který už mám. Asi si budu kreslit... Docela mě zaráží, že výchozí úroveň po třech letech, na bakaláři, je C1. JÁ UŽ KURDE DĚLALA CERTIFIKÁT NA C1. Hodiny angličtiny pro mě budou až moc lehké :"D Jasně, něco se určitě přiučím, taky nejsem dobrá ve všem, mám problémy s časy, rozšiřovat si slovní zásobu je možno neustále... ale i tak. Proboha. Omlouvám se, pokud zním povýšeně, to opravdu nechci, nechci ani nikoho shazovat, pokud mu angličtina nejde tak, jak by chtěl. Jen... Nikdy jsem si pořádně neuvědomila, jaký je rozdíl mezi jazykovým gymnáziem, na kterém jsem studovala a ostatními středními. Až teď mi dochází, že úroveň angličtiny, jakou mám já (a že opravdu není bezchybná) nemají všichni. nějak mi nikdy nedošlo, že všichni lidé automaticky neumí anglicky tak, jako já a celá moje bývalá třída. Mezi nimi jsem se cítila naprosto obyčejně, protože jsme všichni měli dobrou úroveň angličtiny. Že se budu pravděpodobně řadit mezi nadprůměr populace v ČR... pořád mě to zaráží, když slyším, jak si lidi neví rady s něčím, co já používám úplně automaticky... A opravdu si teď vážím svých škol. Jak základky, která mi dala nejlepší základ, (ono velkou roli v tom hrály hry a manga, anime, seriály, všechno v angličtině) tak střední, na které jsme udělali všechno to, co budu dělat teď, jsem vděčná naší angličtináře, že nás tak drilovala :D Just... damn.

Psala jsem minule o své třídě? Myslím, že jen tak letmo. Tento týden jsem je tedy poznala všechny :D Yup. Všech 5. Se mnou 6. Jedna z toho je dálkař. AHAHAHA. Ale víte vy co, mně to vyhovuje. Mezi šesti lidmi je jen velmi malá pravděpodobnost, že se budeme navzájem pomlouvat, nemůžou se vytvořit partičky, jak to normálně bývá. Navíc v tolika lidech dokážu být i poměrně sociální člověk :D Ačkoliv je to poměrně smutné a vtipné zároveň, takový počet mi vyhovuje.

Chtěla jsem vám poděkovat za návštěvnost :D Od založení blogu se mi tady pár lidí objevilo, nějací lidi se tady objevují častěji a všichni dohromady to tady naštívili už více než tisíckrát~ Hezké, že.

Na jeden večer jsem se stala člověkem, kterým jsem nikdy nechtěla být :D A to sice typickým teenagerem/studentem. No. Protože v Opavě vůbec jsem tak strašně málo... Jen čtyřikrát týdně... Tak jsem si řekla... hell, já musím přijet i o víkendu! No a tak jsem se sbalila a v pátek večer jsem byla na vlakáči jako na koni. S přítelem jsme se sebrali a šli na kebab. To víte, není nad romantickou večeři při svíčkách, bez svíček. (Místo nich jsme měli pouliční lampy, které ještě nesvítily) Napapáni jsme se přemístili z prostoru náměstí do baru. Bohužel tam neprodávali nic než pivo a tvrdý alkohol. Žádný cider pro mě :/ Tak jsem byla přinucena si dát alespoň jedno pivo, které se tvářilo ochuceně. No, nic moc to nebylo, pivař ze mě nebude. nějak jsem ho teda vypila, mezitím přišli kámoši, na které jsme čekali. Naházeli jsme nějaké desítky do jukeboxu a tak nějak s plynoucím časem někdo dostal geniální nápad se přesunout do jiného podniku. A ten podnik už byl trochu jiného rázu, než byl ten bar, ve kterém jsme zakotvili. Byl to víc tuc-tuc-tuc kind of pub. Hráli tam spoustu remixů písniček, spoustu taneční hudby. Celkově to vypadá jako sklep, do kterého někdo zavedl elektřinu a pověsil tam diskokouli. A pak tam vybíral vstupné. Pokud ve skupince přátel nemáte člověka, který má potřebu se opít a vzít s sebou ke dnu všechny ostatní, které pozve, tak je to fajn. No my někoho takového měli. Poprvé v životě jsem se nechala opít. :) Na to, kolik mi je, vcelku výkon. Z příčin mi neznámých jsem po zhruba deseti půlkách vodky s redbullem a jednom pivě byla naprosto v pořádku. Problémy s koordinací noh se objevily, ale jinak jsem byla okay. (Když pomineme zvýšený tep) Žádná bolest hlavy, žádné zvracení, všechno si z večera pamatuju! Naopak jsem pomáhala kámošce, která toho měla o něco málo víc než já a nezvládla to. Ani nevím, jak dlouho jsme seděly před tím klubem a čekaly, až půjdeme domů... S přítelem jsme došli nad ránem a filozofovali o životě a existenci a brečeli a smáli jsme se a obojí zároveň a já nevím, jestli to celé mohlo být ještě víc klišoidní, než to bylo. Vcelku fajn, though. Někdy bych si to zopákla. Jen do jisté míry ovšem. Abych si taky mohla zatančit ^^

 

2 people judged this article.

Comments

1 beepinka beepinka | Web | 28. september 2017 at 12:07 | React

Páni, tak to veškerý obdiv..,že už máš certifikát z CAE. *0* Já jsem letos dělala zkoušku z ájiny, která se dost podobala zkoušce CAE ...a dala jsem to na 78%. (nejprve na 65% ..a druhý pokus v září na 78% ...takže za C ..o 2% mi uteklo B) ...nicméně cítím se teď jako debil,páč angličtinu studuji na VŠ a prostě..jééj jsem fakt marná :(. A to se snažím,ale..ne dostatečně :/. To přiznávám. Btw: FCE je ještě vyšší lvl než CAE ne? To už je C2 ne? Já v tom mám trošku bordel.
Já jsem naopak docela ráda,že na konci bakaláře dostanu certifikát,že mám úroveň C1. Aspoň si nemusím pak platit zkoušku CAE ...teda doufám,že je to brané stejně :D a pomůže mi to k nějaké profesi. :DD
Jinak zameškat hned první hodinu je na nic :D ...tomu rozumím....páč ty absence jsou na VŠ fakt dost drsný. :/ My máme povolené na každém předmětu snad 2 :D ...masakr.

2 beepinka beepinka | Web | 28. september 2017 at 12:10 | React

[1]: Teď mi došlo,že vlastně jsme psali i tu písemnou část,která je v CAE (pokud se nepletu) a společně s tou ústní mi známka vyšla na lepší 2 :D! Lol aspoň trošku lepší pocit teď ze sebe mám... :DD

3 Nauesin Nauesin | Web | 28. september 2017 at 12:45 | React

[2]: FCE je právě B2, CAE C1 :D Už teď mám úroveň jako by měli lidi mít ve třeťáku no :D

4 Steeve X Steeve X | Web | 28. september 2017 at 14:51 | React

[3]: FCE i CEA jsou kouzelný v tom, že mají plovoucí úroveň. Já dostal FCE na C1, protože sem ve všem měl 100% až na spíkink. Uvažoval jsem o CAE, ale před rokem mě to odradilo, jaký jsou tvoje názory? Dokážeš přiblížit/porovnat?

A jak sam říkáš, v jazycích není strop. Nedělej z toho drama a rozhodně se něco naučíš i na "trapný" B2 angličtině. Já bych spíš byl rád i za možnost konstantě anglicky konverzovat a přemýšlet, protože mimo školu za to lidi platí dlouhý peníze.

5 Nauesin Nauesin | Web | 28. september 2017 at 15:28 | React

[4]: ano, FCE je stejně tak na B2 a C1, ale pořád má menší váhu než CAE, které je stejně tak na C1 a C2, ale zase CPE má větší váhu. Mít o něco málo více bodů, mám C2, ale pořád "jen" CAE.

Já teda nikdy nedělala FCE, rovnou jsem šla na CAE, nemám tudíž s čím porovnat. Docela zvládám porovnat rozdíl mezi B2 a C1, protože jako z A2 na B1 byl v učebnici poměrně skok, tak v těchto učebnicích je rozdíl obtížnosti znát, takže to bude stejně i s certifikáty. Jestli ti to k něčemu teď bude a jsi ochoten investovat, jdi do toho. Pokud ti to k ničemu není teď, jdi pak třeba později na CPE, pokud si troufneš c: Jinak myslím, že udělat CAE není až takový problém, takže pokud jsi měl výborné skóre na FCE, zvládneš i CAE. minimálně na průměrné skóre.

Já z toho drama nedělám, jen mi to přijde strašně vtipné. Hlavně mě trochu štve, že dělám teď s tou samou učebnicí, všechno mám tím pádem vyplněné, takže si tam budu pár let válet šunky, minimálně v těch hodinách. To mi pak vynahradí němčinka, s kterou mám problémy. A ano, jak jsem řekla, pořád se můžu přiučit slovíčkům a opakování v některých věcech, které nezvládám až tak, jak bych chtěla, bude taky fajn. Možnost "konstantně konverzovat" v angličtině je myslím to nejměnší. V dnešní době skypu/TS/Discordu a her...? Cmon. Stačí si někoho najít a woala. Už i samotné existování na sociálních sítích a stránkách v angličtině napomáhá každodennímu rozvíjení angličtiny, nemyslíš? V tom je to poměrně jednoduché. A je to zadarmo.

6 Steeve X Steeve X | Web | 30. september 2017 at 14:53 | React

[5]: No, když považuješ ječení "Rush B" na nějakýho ukrajince za konverzaci, dělej, jak myslíš :D Je logický, že CAE bude mít lepší jméno už jen proto, že se klasifikuje do odborný byznysácký angličtiny, zatímco FCE je pro sjetý gympláky. Do CAE půjdu až pokud mi to třeba cálne zaměstnavatel, jinak po něm tolik neprahnu. Nikdo nezpochybňuje, že se nejvíc naučíš ze sociálních sítí, ale přítomnost člověka, kterej ti dokáže vysvětlit gramatiku a není google je pořád něco jinýho. Navíc třeba UK výslovně nabízí studentům s CAE, že po konzultaci si můžou napsat závěrečnej test z AJ a máš kredity zadara. Zkus se zeptat lektorky. Jenom se snažím říct, že když si z toho nebudeš chtít nic vzít... well... tak si z toho nic nevezmeš :D

7 Den Den | Email | Web | 1. october 2017 at 2:11 | React

Jé, to je fajn, že tam máš "tolik" známých ze střední a máte tam partičku. Docela Ti to závidím, páč třeba já jsem se potkala se třema lidma od nás ze třídy a ani jeden nemá zájem se se mnou bavit. Welp.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement