Deníčkový zápis no.11

11. september 2017 at 20:11 | Nauesin |  Deníček
Takže... Ano, byla jsem dnes téměř naposled na své teď už bývalé střední škole. Klepala jsem se jako ratlík, měla jsem pocit, že nic nevím a ještě pár hodin před zkouškou jsem si hrála Overwatch. (My life in a nutshell) Nic jsem nejedla, ráno jsem akorát snědla banán, no hlad jsem dostala teprve, až ten stres ze mě odpadnul.
Tentokrát jsem měla asi větší štěstí nebo si profesorka řekla, že se mě chce zbavit stůj co stůj. Zaprvé jsem si vybrala Farmu zvířat, kterou jsem sice tedy viděla pouze z vlaku, no ke zdárnému dosažení 25 z 28 bodů to stačilo. Fakt nevím, kde je nahrabali. Tentokrát se mi dokonce snažila pomoci mnohem více, než na první pokus. na potítku mi toho řelka poměrně dost, no tak či tak bych to věděla. U neuměleckého textu jsem se s nimi mírně pohádala, no nakonec mi dali zapravdu a myslím, že mi to vysloužilo nějaké hezké bodíky a malé bezvýznamné plus (no to la pardón, ale hledat souvislost mezi Farmou zvířat a biologickým žvatláním o tom, jak funguje naše řeč... na to nemám ani já takovou fantazii. Tak jsem je navedla na cestu jinou a to sice, že mám pravdu a souvislost tam nevidím a zdůvodnila jsem to tak, že bych spíše hledala souvislost s 1984, díky Newspeaku, jakožto řeči, kterou si vymsysleli.) Anyway. Byrokrati zase všechno komplikujou a jak jsem měla dostat vysvědčení, tak jsem ho nedostala, Cermat si dává načas a prý bych ho měla čekat někdy v průběhu tohoto týdne. Díky tomu jsem ještě dnes musela obvolat výšku, na kterou jsem přijatá a zařídit si odsun dodání kopie maturitního vysvědčení na příští týden. Snad mi to tedy všdchno vyjde a já zanedlouho nastoupím do jámy pekelné (haha)
Střední škola je tedy dodělána s konečným vysvědčením za 1, 1, 2 a 3 (+ "nahrazeno") :) Not bad. Na to, že jsem dělala většinu střední naprosté kulové.

Další odrážka, o kterou bych se s váma chtěla podělit, jsou Havířovské slavnosti. Za nějaký "report" z akce to fakt považovat nemůžu, no popíšu vám své zážitky.
V první řadě... Společně se svou rodinkou jsme odjížděli z baráku něco před sedmou hodinou večerní. Pěkně jsme se oblíkli, načančali. Já se to odpoledne ještě učila na blížící se maturitu. Bláhově jsme si mysleli, že nám možná nebudou lézt do batohů a tak jsme si ještě po cestě zašli koupit energeťáky z Lidlu. Nom, bláhově jsme si to mysleli. Jenže to neznáte mého otce, totiž. Ten večer na mě byl bohužel zrovna nasraný, no tento fakt ovšem moc nepomohl místním "securitas" a.k.a. studentům na brigádě u vchodu. Stačí na kohokoliv vytáhnout průkaz s krásným železným mečem v něm, přátelsky pronést něco ve smyslu "Ale no tak, přece jsme lidi," a máte zajištěný vstup kamkoliv. Don't get me wrong, lístky jsme měli, jen jsme měli zakázaný kontraband, který chtěli, abychom vyhodili, no to se nestalo :D Thanks, dad. (Zákaz nošení svých věcí na festivaly je stejně bullshit, if you ask me. Ať si obchodníčci pěkně suší.)
Být to na mně, přijela bych sama až přímo na koncert Sabatonů, na který jsem tam přijela v prveřadě. Do 12 bylo ale daleko, lidí bylo hodně no a tak jsme se postavili do davu před jeviště a poslouchali jsme, co se dalo. Když jsme přišli, hrál zrovna Čechomor, od kterých jsem pár písniček znala, no že by mě to nadchlo nějak více se říci nedá. Později dojel přítel a začal hrát Team. To už jsem si alespoň mohla i zabékat, až na jednu písničku jsem znala všechny. Jak pronesl sám Paľo, zazněly tam nějaké sračky a menší sračky. Upřímně, ačkoliv Team dobrovolně neposlouchám, dal by se označit za jednu z kapel, na kterých jsem vyrůstala, moji rodiče je rádi poslouchali. Koneckonců jsou to takové srdcovky z dětství, takže jsem nakonec byla ráda, že jsme je mohli poslouchat. Bohužel, Havířovu asi došly prachy a tak najal velmi špatné zvukaře. Chudáka Paľa nebylo vpodstatě slyšet a ačkoliv si publikum stěžovalo, zvukaře to evidentně nezajímalo.
Po asi třech čehosi, co vypadalo jako konec vystoupení a po poměrně dlouhé hodině a půl jeho sláva skončila a metalisti se nahrnuli dopředu. Na stage přišel Sokol, kterého měli všichni evidentně za ten den už dost, tak ho poslali do riti, že oni chtějí Sabatony. (Vážně, mám pocit, že polovina lidí v ten den tam bylo metalistů, kteří přišli na jejich oblíbenou švédskou kapelu :D) Sama musím uznat, že mlel nehorázé sra_ kraviny, asi byl už přepracovaný. Po něčem, co se zdálo jako věčnost na druhou, se na jevišti začaly dít věci. Sjížděly se tanky, zkoušely se bubny, lidičkové pobíhali sem a tam a vše chystali.


Po další věčnosti se na scéně rožla (rozsvítila) světla, začala hrát hudba a kapela se objevila. Přítel si ze mě dělal srandu, že nic nevidím, protože já opravdu nic neviděla. Dostali jsme se postupně blíž a blíž jeviště, ale pořád to nestačilo, abych se svou výškou 160 cm viděla něco víc, než sem a tam nějakou hlavu. Byla jsem tedy odkázána na velké panely po stranách. Díky tomu mě po dobré hodince bolela krční páteř. Bohužel, jak jsem řekla, ozvučení nebylo nic moc a tak trochu pokazili zpěv Sabatonů, ale ani to mě neodradilo od užívání si jedné z mých oblíbených kapel. Hráli tam "old shit" a novější šit, který jsem znala, až na tak dvě písničky. Bohužel, Sabaton není zrovna kapela, se kterou by se dalo dvakrát zpívat, no to mi nezabránilo ve snažení. Zpěvák Sabatonů je napůl Čech, tak se tam v průběhu chlubil, kolik českých výrazů zná a jak má rád české pivo, které ho tam posluchači nutili pít :D Upřímně, co se mi na tom koncertu dosti líbilo, byla jejich přátelská atmosféra. Nevím, jestli se mi to zdálo, ale oproti jiným interpretům, kteří v každém státě a každém městě říkají, jak byli nejlepší, u nich to vypadalo, že to myslí opravdu vážně a že jsou tady v ČR rádi a že se do ní taky rádi vracejí. (přinejmenším na to pivo) Klobouk dolů před jejich bubeníkem. Na závěr nezklamali a zahráli nám jistě velmi očekávanou sabatonskou klasiku primo victoria a já si mohla vyzpívat hlasivky. Osobně nejsem moc expresivní člověk a tak mě na koncertu neuvidíte skákat přes hodinu do rytmu hudby na jednom místě, obklopena dalšími individui. Naopak jsem ten člověk, který se na vás pohrdavě podívá a odfrkne si, když do něj nalití narážíte dobrých deset minut a vy si pak pomyslíte, jaká kráva, která se neumí bavit. U Sabatonů jsem stále neskákala, zato se téměř pořád pohupovala do rytmu a mě přišlo, že jsem ten nejživější člověk v okolí a říkala jsem si, co s těma lidma jenom je. Jak někdo dokáže nehybně stát na jednom místě, ani si falešně nezpívat?!

Díky koncertu jsem dokázala na chvíli zapomenout na realitu a místo starostí v hlavě si užít života a to je jedna z věcí, kterou miluju na metalových koncertech. No, jakýchkoli koncertech dobrých muzikantů. Ale metal je MY JAM, takže... Z koncertu jsem odcházela s dřevěnýma nohama a bolavou pátěří, no naplněna vzpomínkama a hormony štěstí. Jo a taky jsem si domů odnesla jednu konfetu, kterou na závěr vystřelili do jeviště. Odcházeli jsme za zvuků ohňostrojů na ukončení festivalu (tipuju) asi kolem půl druhé ráno, dojeli jsme domů a švihli sebou do postele :D Jeden z nejlepších dnů mého života. Strašně jsem je chtěla slyšet naživo :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 11. september 2017 at 21:09 | React

Mě náhodou přijde, že zrovna Sabatoni jsou jedni z mála, na které se zpívat dá. :D A jsou perfektní způsob, jak se učit historii, alespoň co se fruhé světové týče, což mi potvrdil i kamarád historik. ;)

A ještě jednou blahopřeju. Ona VŠ sice tak trochu jáma pekelná fakt je, ale aspoň tě časem většina lidí začne brát jako kolegu a ne jako blbečka, o kterého se můžou otírat.

2 Nauesin Nauesin | Web | 12. september 2017 at 9:40 | React

[1]: Možná bych potřebovala poslouchat je pořád dokola, texty si moc nepamatuju :D Ale je fakt, že je to fajn způsob jak se přivzdělat :D

Děkuju :) Uvidíme, jak dlouho tam vydržím! XD

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 12. september 2017 at 13:40 | React

[2]: Aspoň do zkouškového, pak poznáš tu pravou srandu. :D

4 Nauesin Nauesin | Web | 12. september 2017 at 15:02 | React

[3]: wunderbar

5 translucent_moth translucent_moth | Web | 13. september 2017 at 20:54 | React

tak to gratuluji k maturitě:) Známky máš super.. Je to boží pocit mít to za sebou co:D Koncert musel být fajn, i když já Sabatony neposlouchám.. A já si zase z dětství pamatuju hlavně Čechomor.. na takových písničkám jsem taky vyrůstala no:D

6 ┼Eleanore Samanthe Lune┼ ┼Eleanore Samanthe Lune┼ | Web | 13. september 2017 at 22:46 | React

Ja zase prisla o kamarada

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama