I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

Co nemám ráda na koncertech

14. september 2017 at 20:43 | Nauesin
Když už jsem tedy pár koncertů za svůj život navštívila, (ačkoliv ne dostatečně, moje peněženka s nimi nesouhlasí) inspirovala mě tato zkušenost k napsaní, co vlastně si já osobně na koncertech užívám a co bytostně nesnáším.

Lidi.
Uhm. Ano, jsem si vědoma, jak to zní. You see, celkově nejsem velký fanoušek velké hromady lidí na jednom místě. (Proto se nehrnu zrovna radostně do turistiky. Velká města, jako je Praha, řekněme, jsou něco jako světlo v teplé letní noci pro komáry.) Stačí mi páreček pomalu jdoucích lidí přede mnou na ulici a já chytám nervy (ale to už mírně odbočuju). Celkově bych se ráda označila za velkého fanouška osobního prostoru, jehož se mi na koncertech moc nedostává. Z nějakých příčin si lidi myslí, že přítomnost celebrit a davová šílenost jim dovoluje ušlapat všechny, kteří jim vstoupí do cesty. Jakoby někteří lidé chodili na koncerty jenom proto, protože jim ve všedním životě chybí dotyk a osobní styk s jinými lidmi.

Ožralý lid.
Tento fakt můžete brát jako všeobecný fakt o mně. Možná jsem tento trait zdědila po babičce, ale celkově tak nějak nemám ráda přítomnost ožralých lidí. Jistě, jsou tací, kteří se opijí a je to, jako byste odemkli klec vnitřní bestii jejich nitra. Jiní se opijí a jen se trochu bulají a pletou kraviny a jsou celkově neškodní, spíše se s vámi chtějí kamarádit a povídat si. Toho prvního typu lidí se samozřejmě snažím vyvarovat a ten druhý se snažím tolerovat, ale moc mi to nejde. Na koncertech (pravděpodobně spíše rockové a metalové hudby, alkohol bych neočekávala na koncertech vážné hudby, i když ty mi celkově připadají jako naprosto jiný typ zábavy/svět) se jich člověk setká se spoustou. A ačkoliv mi ještě nikdy nikdo nic neudělal, prostě si nemůžu pomoct a *sighs*... guys. Jdete si poslechnout svou oblíbenou kapelu, popřípdně si zabékat nebo zatrsat, nebo se jdete ožrat, čímž druhé ráno na celý koncert zapomenete a zdárně vyhodíte peníze za lístek do vzduchu? Chápu, že to není moje věc a může mi to být jedno, jen mi to trochu pije krev. Ne fakt, že z toho nic mít nebudete, ale to, že tam hulákáte jak na lesy...

Ožralý tančící lid.
A aby toho nebylo málo, některá individua si asi neuvědomují, že po požití alkoholu ztrácí koordinaci svého těla. No ani to jim nezabraňuje ve snažení o jakési taneční kroky, které tedy ústí spíše v houpání se na místě nekoordinovaně, přičemž se jejich osobní prostor časem zvětšuje snahou ostatních lidí okolo se vyhnout jejich loktům a jiným údům. Chápejte, pro někoho tak malého, jako jsem já, jsou vaše lokty velmi nebezpečné a bouchání vašeho celého těla o tělo mé či cizí taky není zrovna fajn. Like bruh, já se snažím si tady užít nějakou zábavu, nepotřebuju se celou dobu soustředit na to, abych nedostala do obličeje a neskončila s rozbitým nosem :) (Ano, jak už jsem jednou zmiňovala, budu ta blbá kráva, co se nedokáže odvázat a ta kráva, která na vás bude blbě zírat a tskat, protože do ní už dobrých 10 minut narážíte každým svým pohybem)


Zákaz nošení svého pití a jídla
Aby jsme si rozumněli, už jsem na té naší planetce nějaký ten pátek a tak chápu, že se obchodníci snaží vydělat na předraženém pití popřípadě jídlu na jakýchkoliv akcích, ale úplný zákaz nošení pití z domu je trochu... kruté.

Dlouhé fronty
Kdo dřív přijde, ten dřív mele, že. Jo jo jo, peníze vládnou světu a pokud chcete místa v prvních řadách, připlaťte si. Pokud chcete druhá dobrá místa, no, pak si budete muset počkat slušnou řádku hodin v jakémkoliv počasí se všemi lidmi, třeba i těmi výše zmíněnými. A jak pravděpodobně nevíte, nejsem zrovna trpělivý člověk. A trpělivostí zrovna nepřekypuju ani tehdy, když nemám absolutně co dělat. (Čtěte: Nemám u sebe počítač.) Kdyby to šlo, čekání bych ze života totálně eliminovala :D

Mluvící lidi
Jednu věc nechápu. Jak můžete mluvit během koncertu?! A jak dokážete být hlučnější, než samotná hudba? A proč vůbec máte potřebu si povídat?! Budeme předpokládat, že koncert to není zrovna rockový/metalový a že samotné bubny z nás nebudou chtít vytřepat duši. Budeme předpokládat, že je to koncert popový, country,... někde venku na festivale, takže ta akustika je taková, jaká je. A vy si chcete poslechnout nějakou tu muziku, ale... bohužel, nějaký pár kámošů se zrovna rozhodl, že je to nebaví a že si mají spoustu co říct, ale přece, proč by poodešli trochu stranou, že. Proč neprokecat celý koncert? Proč ne...

Bordel.
Lidi jsou lidi a lidi jsou taky prasata. Žádná novinka. Takže se není co divit, během koncertu si budete uvědomovat, že se pod váma objevují plastové kelímky, které se vydaly na průzkum, protože se většinou zvládly ze zadních řad pomalým poposunováním dostat až k vám. Opět. Proč ne? Tož, nemám vedle sebe žádný koš, nechci mít plné ruce, nemám kapsy a nemám batoh. Co udělám? No, z místa se nehnu. Tak to jednoduše hodím na zem, však on to někdo uklidí... ach, ta lidská psychika... Docela mě fascinuje pohled na zem po skončení koncertů. Lidi mě nikdy nepřestanou fascinovat.

Ale na druhou stranu, přes to všchno na ně chodím ráda, přes to všechno si odstojím dlouhé fronty, odignoruju hloupé lidi, přivřu oči při východu a celou dobu se soustředím jen a pouze na hudební zážitek. Ve výsledku, sečteno podtrženo... stojí to za to a kdy si to zopáknem?


 

1 person judged this article.

Comments

1 beepinka beepinka | Web | 14. september 2017 at 22:14 | React

Mně se taky dost nelíbí ta představa být třeba v kotli mezi ožralými lidmi...to neni nic pro mě. Já když jdu na koncík,tak si koupím lístek na sezení..to je přeci jenom příjemnější..,i když na kpop koncertě bych ráda někdy do kotle šla. Tam opilci nehrozí ani v nejmenším :D...spíš se ale bojím,že bych neviděla nic..jsem docela malá :D. Super článek :3.
Jinak: klidně bych tě německy naučila,kdyb jsi byla z Prahy..což jak jsem četla článek,tak jsem pochopila,že nejsi. :/. Určitě,až budeš někdy ve Vídni,tak se na Hundertwasserhaus zajdi podívat..je neskutečný ! *0*

2 Steeve X Steeve X | Web | 15. september 2017 at 14:32 | React

Jsem rád, že přebíráš štafetu hejtů.

Bulat... ty si z Ostravy?

Opilí lidi a postrkování ke koncertům nějak patří. Přinejmenším je to lepší než cpát se přes prdele vyžranejch babek na jarmarku u nás na námku.

Jinak to krásně shrnuje Majáles. Polovina lidí se hodinu cpe na zastrčenej stejdž, protože tam hraje Atmo, zatímco zbytek z toho stejného místa prchá, protože tam hraje Atmo. Koloběh života. Toho se nezbavíme.

3 Reita-chan Reita-chan | Web | 15. september 2017 at 16:00 | React

Ja som ešte nebola ehm..... na žiadnom koncíku XD je to hlúpe ale áno je to tak na SR moc nechodí umelcov na ktorých by som chcela utrácať svoje peniaze ale ver mi že a by prišli KPOP a boli by v mojej idol hearth tak idem ale zatiaľ nič takže sa nebojím týchto vecí ale samozrejme s týmto vecami celkom aj počítam a beriem to do úvahy že sa to deje a nejde to vôbec zmeniť. Takže až BTS prídu do CZ/SK tak bežím !!!!

4 Nauesin Nauesin | 15. september 2017 at 20:04 | React

[1]: Škoda že bydlím na druhém konci republiky :D

[2]: pán si všimnul :D no ano, jsem Ostravak. Já vím, že to k tomu bohužel patří no. Ale stěžovat si můžu, když už je to taková fajn lidská vlastnost.

[3]: Umím si to představit. Ani u nás v městě se toho moc neděje, když už, tak je to všechno v Praze a to je pro mě vcelku daleko, takže si dvakrát rozmyslím takovýto výdaj :D

5 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 17. september 2017 at 15:03 | React

Já zatím byla právě jen na koncertech vážné hudby a to je skutečně úplně jiný svět a jedním z důvodů je i to, co jsi popsala v článku.
Jako introvert nesnáším velké a hlučné davy lidí a cestování je prakticky jedinou výjimkou, kdy jsem schopná to překousnout, ale tady mě motivuje právě to, že něco krásného vidím. Ale i tak se vždycky naštvu, když i
mi do fotky vleze dav neukázněných turistů. :D Opilé lidi mám raději ještě méně než velké davy a ještě raději mám pak lidi, co se mě dokolečka ptají, proč nepiju a  vnucují mi, že bez alkoholu se nemůžu přece bavit a nic si neužiju. -_-

6 Nauesin Nauesin | Web | 17. september 2017 at 16:44 | React

[5]: tak to si můžeme podat ruce :D akorát já teda na vážnou hudbu nechodím, ale vždycky jsem chtěla. Jen nemám moc koho vzít s sebou

7 Den Den | Email | Web | 1. october 2017 at 1:34 | React

Mě osobně nejvíc štve asi ten bordel. Pamatuju si, jak jsem byla tuhle na ohňostrojích na přehradě a shodou okolností jsem tam zůstala přes noc a prostě když jsem viděla tu spoušť ráno, měla jsem po dobré náladě. Chápu, když organizátoři podcení schopnost regenerace jater návštěvníků a neobstarají dostatečné množství odpadkových košů (což automaticky vyústí v hromady použitých plastových kelímků v takových oblastech), ale jestli je člověk prostě jenom líný hovado neschopný ujít pár kroků k popelnicím (nebo je dotyčnej tak namol, že se cestou zakutálí někam do zákopu), tak je to prostě stupidní.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement