Overwatching

25. august 2017 at 12:25 | Nauesin |  idk
Když už tedy Saku přišla s tím, že ráda o hrách čte, proč něco na čtení nesepsat, že :) Není to teda knížka, bohužel jen žvatlání o hře, ale snad se to počítat taky bude :D Článek už delší dobu přechovávám v paměti, ale tak nějak pořád nevím, do jaké míry si mám odstrašit svých pár čtenářů. Je vcelku těžké vysvětlovat hru, o které toho víte hodně a vyznáte se v herních termínech, někomu, kdo se v tomto neorientuje vůbec nebo velmi minimálně. (Kterýžto fakt ze mě udělal drkotající osobu neznalou českého jazyka, když jsem se snažila vzpomenout, jak se česky překládá healer nebo dungeon své rodné matce.)

Budu se snažit, kdyžtak hodím vysvětlení do závorek nebo vymyslím nějakou legendu, pro někoho naprosto stupidní, pro někoho to bude vysvětlení španělské vesnice. Okay, let's do this~Prvně bych asi začala takovým základem o Overwatchi. Hru nám přinesla firma Blizzard Entertainment, která má taktéž na svědomí pro někoho asi známější (starší) tituly, jako jsou Hearthstone, World of Warcraft nebo Diablo III. osobně jsem hru začala hrát o něco později, než vyšla, to bylo 24. května 2016. hru mám od asi poloviny července nebo tak nějak. Samotná hra se stala velmi populární ještě před tím, než vůbec vyšla. Žánrově se řadí do FPS her (First-person shooter). No prostě střílečka z pohledu první osoby. Overwatch je multiplayer, v normálním quick play módu hraje 6 vs. 6 hráčů, kteří si vybírají z poměrně velké škály hrdinů, za které hrají. každý z nich má unikátní styl hraní, každý si přijde na své.

Hra prodělala velké změny už od začátku, ještě stále se mění, vylepšuje. A pravděpodobně nikdy nepřestane. Přibývají hrdinové (postavy) mění se jim schopnosti, vše pro to, aby byla hra vyvážená, což s sebou zásadně vždy nosí hromadu negativních i pozitivních reakcí ze strany hráčů.

Blizzard přichází nejen s novými postavami, vylepšeními, ale taky krátkými animacemi pro své hrdiny, které dohromady tvoří už poměrně slušný filmík :D Animace zpravidla odhalují příběhy hrdinů Overwatche. Dle mého jsou všechny moc krásné, spousty z nich jsem viděla už nesčetněkrát.
Na stránkách taky najdeme komixy, ty slouží k tomu samému, co videa, jen jsou to... no, komixy.


Co se příběhu hry týče... well.
Ve světě vládne krize, válka mezi Omniky (v podstatě roboti, kteří byli určeni pro službu lidem) a lidmi (rasism) a organizace Overwatch tomu má zabránit. Ta byla ovšem roztrhána na kusy, svržena a organizace se rozpadla, členové se rozešli. Válka pokračovala a zhoršovala se. Winston, věděc a zároveň gorila, to ovšem nechce nechat v tomto stavu a tak svolává bývalé členy Overwatche zpět, aby pomohli nastolit mír na světě.

Upřímně jsem ani já přesně nepochopila smysl příběhu, který se nakonec ve hře vlastně ani moc neodráží, když bok po boku v jednom týmu mohou bojovat vzájemní nepřátelé... ale co už.

Hrdinů v Overwatchi je v současné době dohromady 25. Dělí se na ofensivní, defensivní, tanky a supporty.
Ofensivních hrdinů je teď 8, jejich úkolem je... no zpravidla zkrátka zabít všechny, kteří jim vejdou do cesty. Defensivní hrdinové, kteří jsou stvořeni na obranu, těch je 6, tanků je 6 a supportů 5.
(pro vysvětlení, tank je postava, která má hodně HP - health points, ale nedělají tolik damage. To znamená, že jsou určeni pro to chytat veškeré "poškození" ze strany nepřátel, aby útočné postavy mohly dělat svou práci. Naopak proto nemají sami moc velkou útočnou sílu. Support, pomocné charaktery jsou většinou healeři/medici, jejichž úkolem je udržet své spoluhráče naživu.) K postavám se teď vyjadřovat nebudu, to by bylo na dlouho. Očekávejte samostatný článek :D který asi nikoho zajímat nebude, ale uvidíme.

Téměř tolik, kolik se v OW nachází hrdinů, tam je map. Těch je 21. Ty se taktéž dělí na určité typy, ale s tím bych vás teď moc nechtěla zatěžovat. Ve zkratce. Cílem map je buďto doprovodit payload (takové vozítko :D) z místa A do místa B, přičemž druhý tým se snaží vám v tom zabránit, nebo obsadit dva body na mapě/uchránit ty body.
Do hry přichází samozřejmě, opět, nové mapy a herní módy, které mapy ovlivňují.

Kromě Quick playe, obyčejné hry 6v6, má Overwatch taky competitivní mód, ve kterém šplháte v žebřičku a poměřujete své síly s ostatními, tak, jako v jiných sportech. (Opět na dlouhé povídání) V minulosti v rámci sezónního eventu v OW přibyl mód, kdy se snažíte druhému týmu ukrást vlajky a dostat je na své místo, přičemž teda ty svoje vlajky chráníte. Momentálně se ve hře nachází ještě mód 3v3, 1v1, Deathmatch (všichni proti všem), No Limits, kde můžete sestavit tým z jednoho hrdiny třeba, Total Mayhem, kde jsou sníženy cooldowny u schopností hrdinů a zvýšený počet HP, Mystery Heroes, kde vám sama hra náhodně přidělí jiného hrdinu poté, co zemřete nebo Lucioball, to je v podstatě Rocket League. Hrajete s velkým míčem, který se snažíte dostat do brány, přičemž... no, víte, jak funguje fotbal :D

Což mě přivádí k bodu... Overwatch byl uznán jako e-sport, to znamená, že se konají šampionáty, ve kterých spolu týmy soutěží o peněžní a jiné ceny, což je dost cool, ale o tom se mi osobně může jen zdát.

Souvislým hraním se vám zvyšuje level a s každým levelem vám Blizzard nadělí pod stromeček loot box, ve kterém můžete najít nové skiny (prostě vypadají jinak) na hrdiny, hlášky, spraye, ze kterých pak můžete vytvářet umělecká díla na mapách, ikonky pro váš profil, výtězné pózy nebo highlight intro.

Highlight intro je vám k něčemu pouze, když ve hře zahrajete tak úžasný play, že si všichni ostatní zaspoužý ho vidět. Říká se tomu Play of The Game a vpodstatě je to nejlepší hra, kterou někdo ze všech hráčů udělal za celý zápas. Hádám, že je to hezký způsob, jak se zviditelnit a nechat se obdivovat :D Občas se najdou spíše trapné chvilky, ale přesto chvilky, které byly posouzeny jako nejlepší :D

Zkrátka a dobře... Overwatch je placená verze Team Fortress 2, ale to jste právě teď nečetli.

Pro mě byl Overwatch první hra, kterou jsem si v životě koupila, zároveň taky první FPS, které jsem kdy hrála, takže to pro mě byl vcelku haluz. Trvalo, než jsem si zvykla, ale můžu říct, že toho nelituju. Nelituju, že jsem si OW koupila. Je to moc velká závislost, než abych přestala. Pro někoho to může být po x hodinách docela repetitivní, takže ho to přestane bavit. Mě naopak to baví snad stále víc a víc, protože se chci zlepšovat ve všech charakterech, které hraji míň, než jiné. Občas mě hra dovádí k šílenství, přece jen hrajete s lidmi a ti ne vždy vědí, co je to týmová hra, nebo jak si vybrat hrdinu, aby byl tým vyvážený a měl šanci na výhru. Jako v každé multiplayerové online hře se setkáváte s toxickými hráči, malými dětmi, které na vás řvou, že to neumíte hrát, že máte změnit svou postavu nebo že máte jít do_ :D A tak. Bohužel, takoví lidé dokáží hru znepříjemnit, proto je člověk nesmí vnímat. Můžete si u nich vypnout zvuk, takže je neuslyšíte, nebo zkrátka a dobře hrejte s kamarády :D To pak člověka ta hra baví více.
Overwatch si mě ale dostal svým krásně barevným stylem, škálou hrdinů a herního stylu...

Asi nemusím říkat, že Overwatch doporučuju snad asi všem hráčům :D Je to přece jen moje nejoblíbenější hra :)

linky:
Twitch (kdyby byl někdo na vážkách s tím, že by uvažoval o koupi, kouknout na nějaký stream není podle mého špatný nápad)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Misaki Misaki | Web | 25. august 2017 at 15:14 | React

Jo Overwatch s přáteli je super. Škoda, že všechny kolem mě už to nějak přestalo bavit :/.

2 Nauesin Nauesin | Web | 25. august 2017 at 15:18 | React

[1]: Mě ne! :D

3 Reita-chan Reita-chan | Web | 29. august 2017 at 19:13 | React

ja som sa na tuto hru raz pozerala len kvôli tomu že ju hrá Jungkook :3

4 Nauesin Nauesin | Web | 29. august 2017 at 21:03 | React

[3]: ono je lepší hrát než se jen dívat! :D

5 Den Den | Email | Web | 4. september 2017 at 3:11 | React

Haha, placená verze TF2 lol Sorry, ale to mě rozbilo ani nevim proč :DD
Nicméně to vypadá jako fajn hra, ale já nemám moc ráda online multiplayer... Ono člověka trochu poznamená, když začne hrát hru a nějací hardcore hráči na něj řvou, že když nic neumí, ať jde pryč. Takže si asi počkám pár let, než celkově to nadšení a takoví lidi odpadnou jinam a pak se konečně bude moct angažovat mé gramlavé, neschopné já, muhaha! :D

6 Nauesin Nauesin | Web | 4. september 2017 at 17:45 | React

[5]: No ono je to hodně srovnáváno s TF, protože to hraje hodně lidí a gameplay funguje na stejné bázi, ale jinak bych to moc nepřirovnávala :D
Já na tom byla právě taky tak, byla jsem velký noob když jsem začínala, ale přešla jsem to a teď mě to nehorázně baví c:

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama