I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

Make a wish

16. august 2017 at 11:10 | Nauesin |  Deníček
a star is falling.

Věděli jste, že probíhaly Perseidy? Moc hezká záležitost. Ani letos jsem si je nenechala ujít. Poprvé jsem je pozorovala před dvěma lety. Tehdy to bylo nejhezčí, byli jsme v Alpách na dovolené v Rakousku, obloha šla moc hezky vidět. Ležely jsme s mamkou u jezera na dece. Loni jsme opět s mamkou navštívily hvězdárnu, kde nám udělali přednášku ohledně padání objektů z vesmíru na naši zem a kolik škod způsobily. Byla zima, tak jsme to kolem půl jedné zabalily, přesto se nám povedlo vidět hvězdy. Letos jsem si udělala výlet za svým přítelem a společně jsme odjeli dál od města a skončili jsme mezi polemi vedle strašidelného lesa, do kterého před naším příjezdem vběhly dvě srnky, na cestičce z hlíny a štěrku. Lehli jsme na deku a dalšíma se přikryli. Letos byla tedy opět docela mlha a pár mráčků se taky objevilo. Sem tam nešlo vidět nic, ale po několika minutách se vítr rozhodl nám zpříjemnit výhled a my přemýšleli, jestli se ta blikající hvězda opravdu pohybuje, nebo nám jenom hrabe. Viděli jsme pár krásných hvězd spadnout, pár menších a kratších pádů. Do toho nám z nedaleké skupinky domečků hrála vcelku ucházející hudba. AC/DC, Makaréna i novější "hity" popové hudby. Byla poměrně zima už. Na místě jsme vydrželi skoro dvě hodiny, kolem jedné ráno jsme odešli. Nahrnula se mlha a mě už byla opravdu zima.

Ačkoliv jsem to neměla v plánu, na další den jsem zůstala a my, jako už téměř tradičně, zamířili do kočičí kavárny na nějaké to pitíčko. Já si dala Frappé a přítel ledový čaj. Tak nějak spontánně jsme se rozhodli jít po návštěvě do kina, protože jsme naposledy byli ani už nevím kdy a na čem přesně :D Ale my chodíme tak nějak jednou za čas, takže to neřeším. Vzhledem k tomu, že tam toho teď moc není a film, na který jsme spoolu chtěli jít on už viděl s kamarády (-.-) a prý to za moc nestálo, vybrali jsme něco jiného a zamířili na Annabelle 2. Měla jsem svoje pochybnosti. Neviděla jsem jedničku, ale slyšela jsem, že je to stejně strašný horor. Jakože za nic nestojí. Vyhledali jsme teda hodnocení na čsfd (nemám v to až takovou důvěru, ale budiž.) a světe div se, všichni v komentářích říkali, že to je průměrný horor, ale že je rozhodně lepší, než první díl. Hodnocení má taky o 20% lepší. 73%, to už je film hodný zhlédnutí. (Člověk ani nemá moc na výběr, kvalitních hororů všeobecně ubývá) Osobně jsem si film užila, měl moc hezkou kameru. Typický styl podobný V zajetí démonů. Bohužel jsem člověk, který vyledává hororové filmy a proto je pro mě čím dál tím těžší nečekat jumpscary. Jsem ve stádiu, kdy kamera přejíždí dům, ve kterém se film odehrává a já vám přesně dokážu říct, s čím tam bude někdy v průměhu nějaká lekačka.
Ony se používají vesměs pořád ty samé osvědčené triky. Díkybohu se leknu stejně i když to čekám :D Člověk jen neví, kdy přesně se to stane. Takže jo, film jsem si užila.

Další den (Nau už nemá co na sebe) jsem byla vyzvána na odvetu v minigolfu. No, tentokrát jsem opravdu prohrála :D Ego obnoveno, chlapská hrdost taky, svět je opět v rovnováze. Weeeheeee~
Poté jsme se rozhodli udělat menší výlet za kámošem a podívat se na nového Ricka a Mortyho. Jak já si užívám jízdy na jeho motorečce :3 Well, I enjoy roads in general, but there's something special about that. Jestli ještě nesledujete Ricka a Mortyho, děláte velkou chybu!

Psala jsem email na výšku a díkybohu je to tak, jak jsem si myslela. Nechají mě dělat jednu zkoušku z angličtiny, která se bude počítat na oba obory. pfuuu. Docela se mi ulevilo. Takže mám slušnou šanci že se někam dostanu :D jediná překážka v cestě je teď pro mě maturita z češtiny, ale věřím si i s tou. Není možné, abych to zpackala podruhé. Please.

Random song of the week. Pretty cool.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | Email | Web | 16. august 2017 at 18:52 | React

To frappéčko bych si dala, om nom nom. *-*

U mě se to s horory má tak, že ačkoliv mám fakt ráda několik serošů s hororovou tématikou, tak co se týče filmů, jsem fakt srab. Třeba z Mouchy mám trauma od dětství doteď a když jsem si naposledy dobrovolně stáhla horor, což byl Ghoul, měla jsem problém usnout, i když jsem to prakticky celé zkoukla skrz prsty. ^^"

2 cincina cincina | Web | 16. august 2017 at 22:38 | React

To máš můj obdiv, že jsi takhle ležela na dece někde u lesa:D Sice s přítelem... ale i tak:D Jinak perseidy se snažím vidět už několik let, ale zatím se mi to nikdy nepovedlo. Buď bylo oblačno a nebylo nic vidět a nebo jsem na to úplně zapomněla:D
Do kočičí kávarny se chystáme už nějakou dobu s kamarádkou, ale stále nám to nevychází:D Chystám se jít i do kina s jinýma kamarádkama, v kině jsem nebyla x let. Akorát ne na ten horor, na ty nekoukám:D

3 Nauesin Nauesin | Web | 18. august 2017 at 11:31 | React

[1]: bylo dobré, ale spíše mlíko než kafe :D
aw, až tak? :D myslím, že k hororům existují jen dva protichůdné přístupy a to sice láska a strach :D

4 Nauesin Nauesin | Web | 18. august 2017 at 11:32 | React

[2]: Jooo no, bojím se tmy, tak mi to nedělalo moc dobře, ale soustředila jsem se na hvězdy XD
To je škoda, perseidy jsou moc hezká záležitost :) snad příště bude příležitost.
Další člověk, co nekouká na horory, damnit lidi :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement