I will flip my shit if someone has troubles viewing this layout.

13 Reasons Why

25. june 2017 at 21:00 | Nauesin
Yup. Já už taky.

"You don't know what goes on in anyone's life but your own. And when you mess with one part of a person's life, you're not messing with just that part. Unfortunately, you can't be that precise and selective. When you mess with one part of a person's life, you're messing with their entire life. Everything. . . affects everything."
Když už jsem si četla tolik recenzí na tuto sérii a proscrollovala na facebooku tolik memeček, tak mi zvědavost nedala a já se rozhodla se na ten zázrak podívat. Musím říct, nelituju toho.

Drama/mysteriózní (tissue warning)
USA, 2017
12h 3min
Série -1 (13 epizod)
Série- 2 pravděpodobně na cestě

Někdy bych chtěla samostatně rozebrat témata, která se v seriálu nachází více dopodrobna, ale dneska to nechám jen na "recenzní" úrovni.

Příběh seriálu, hlavní zápletka,je zdánlivě jednoduchá, ale podle mého názoru velmi originální. Středoškolský teenager Clay Jensen najde před dveřmi svého domu krabici, ve které je několik audiokazet, které kupodivu někdo stále ještě používá i v roce 2017. Dozvídá se, že byly nahrány Hanou Baker, jeho spolužačkou a "tajnou láskou" (tak tajnou, že si ani sám neuvědomoval, že se o jeho lásku jedná). Má to ale háček. Hana je mrtvá. Spáchala sebevraždu. Na kazetách se Clay dozvídá 13 důvodů, proč se rozhodla pro tak drastický čin, vzít si vlastní život. Jeho úkol je (zdánlivě) jednoduchý. Kazety si poslechnout a předat dalšímu člověku na kazetách. A proč se kazety dostaly k němu? To proto, protože i on nesl svůj podíl na její sebevraždě. A my se ve 13 dílech snažíme zjistit, co jí Clay a další lidé způsobili.


Příběh "si hraje" s těžkými tématy jako je samozřejmě sebevražda, osamění, znásilnění, šikana, stalking... Pro někoho to mohou být no-go to témata, ale pro mě právě fakt, že se taková témata dostala do středu zájmu seriálu, dělá tento kousek velmi zajímavým. Abych byla upřímná, po prvním díle jsem si říkala, jak může být toto seriál, o kterém se tak hodně mluví. Po prvním díle jsem měla rozporuplné pocity. Ano, téma je velmi zajímavé, námět super. Jen mě to zkrátka trochu nudilo. Ale STILL mě to drželo zuby nehty v napětí co bude dál, proč tedy se zabila a jak k tomu přispěl klučina, který do ní byl zamilovaný.
Jak jsem se prokousávala dalšími epizodami, strhávalo mě to do dění stále víc a víc. Moje empatie dosahovala vrcholných výšin a já se od monitoru nedokázala odtrhnout. Zhlédla jsem celých 13 dílů za 2 dny. Vcelku dobrý. Byla bych schopna to dát za jeden den, kdybych jen nespala tak dlouho :D
Seriál krásně poukazuje na to, jací lidé opravdu jsou. Odhaluje jejich skutečnou povahu. Reasons why this series is a masterpiece. Já jakožto introvertní člověk a člověk, který se zajímá o psychologii a ještě stále se nezvdal myšlenky, že se jednou stane psychologem jsem proto seriál hltala každičkou minutou. Nehledě na to, že hlavní hrdinka (?) byla nehorázně cute. And pretty. Radost pohledět.
Nejsem schopna teď ze sebe vydat racionální názor na seriál jako celek z důvodu množství témat, které, jak jsem už zmínila na začátku, bych ráda samostatně rozebrala v dalších článcích.

Jedno vám ovšem povím. Pokud nevíte, co se životem, nebojte se toho a stáhněte si první sérii, stáhněte si titulky k tomu a věnujte seriálu nějaký čas. Věřte mi, že se to vyplatí.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. june 2017 at 23:55 | React

Anebo se podívejte online. Já se dívala tady- https://www.topserialy.to/
Taky jsem to shlédla ve dvou dnech a taky jsem o tom dneska napsala recenzi (nebo spíš názorovku) :) Docela dobrá podívaná :)

2 Nauesin Nauesin | Web | 26. june 2017 at 0:01 | React

[1]: taky možné :D

3 Den Den | Email | Web | 3. july 2017 at 0:48 | React

Upřímně, kdyby tam nebyl Tony, tak to dropnu hned třetím dílem :D Prostě potřebuju v seriálu buzíka, jinak mě to nudí, no hate plz :DDD Ale už jsem to dohlídla a nelituju toho -- docela fajn podívaná, ač mě Hannah místama vytáčela trošku **shrug** I also cried a little... okay, maybe more than just little, i cried twice lol.

4 Nauesin Nauesin | Web | 3. july 2017 at 9:16 | React

[3]: Jako já zas gaye v seriálu nepotřebuju :DD ale Tony byl fajn, takový záhadný se snažil být pořád. Je pravda, že Hannah byla někdy trochu otravná, ale taky je pravda, že ona nebyla úplně normální, takže některé její myšlenkové pochody se těžko chápou.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement